انواع تجهیزات آتش نشانی

انواع تجهیزات آتش نشانی


تجهیزات آتش نشانی

یکی از مشاغل سخت و پر خطر آتش نشانی می باشد . تجهیزات آتش نشانی ابزاری برای اطفاء حریق و نجات انسان های مانده در آتش  است . سالانه برای افزایش امنیت جان افراد طراحان و تولید کنندگان، تجهیزات جدید و مدرن را با استفاده از استاندارد جهانی تولید و روانه بازار می کنند. لوازم آتش نشانی دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام به طریقی د رمهار آتش کاربرد دارند ما در این مطلب سعی میکنیم به طور مختصر و کوتاه درباره ی هر کدام از تجهیزات آتش نشانی توضیح  دهیم و لیست قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

فروشگاه لوله و اتصالات ایران ، بورس لوازم آتش نشانی در ایران می باشد و فروشنده تمامی تجهیزات آتش نشانی اطفاء حریق و اعلام حریق می باشد

شما مشتریان عزیز میتوانید برای دریافت قیمت لوازم و تجهیزات آتش نشانی با شمارهای 02166638402-09124111251 تماس حاصل فرمایید.

قیمت تجهیزات آتش نشانی

قیمت لوازم آتش نشانی با توجه به  نوسانات بازار و تحریم های اقتصادی باعث شده قیمت لوازم آتش نشانی مدام در حال تغییر باشند.علاوه بر این کیفت کالا و معتبر بودن برند نیز تاثیر به سزایی بر روی قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی دارد.شما مشتریان عزیز میتوانید جهت مشاوره و اطلاع از آخرین قیمت تجهیزات آتش نشانی و دریافت به روز لیست قیمت تجهیزات آتش نشانی  با کارشناساس فروش ما در بورس لوله و اتصالات ایران تماس بگرید.

جهت خرید محصولات تجهیزات آتش نشانی با ما تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: بازار لوله واتصالات تهران

قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی

لیست قیمت تجهیزات آتش نشانی
محصولقیمت
جعبه آتش نشانی02166638402
اسپرینکلر02166638402
شیلنگ های آتش نشانی02166638402
قره قره آتش نشانی02166638402
هوزرک شیلنگ تاشونده02166638402
خاموش کننده آتش نشانی02166638402
نازل های آتش نشانی02166638402
اتصالات آتش نشانی02166638402
شیرهای آتش نشانی02166638402
آچار کوپلینگ02166638402
لیست قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی

انواع تجهیزات آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی یکی از مهمترین تجهیزات ایمنی در ساختمان ها به شمار می رود. داشتن تجهیزات آتش نشانی ساختمان یکی از ضروریترین برای ساختمان به شمار میرود . استفاده از لوازم آتش نشانی در ساختمانها باعث جلوگیری از گسترش آتش و به حداقل رساندن خسارتهای ناشی از آتش سوزی می شود در این مطلب سعی می کنیم به انواع تجهیزات آتش نشانی ساختمان ها و لیست قیمت تجهیزات آتش نشانی بپردازیم با ما همرا باشید.

انواع تجهیزات اتش نشانی و اطفاء حریق

تجهیزات آتش نشانی صنعتی

 • کوپلینگ اینترلاک
 • آچار آتش شانی
 • دستگاه های دکتور
 • هیدرانت اینترلاک
 • شیلنگ های پیشرفته
 • آزیرهای اعلام حریق
 • جعبه آتش نشانی
 • اسپرینکلر
 • شیر آتش نشانی هایدرانت
 • شیر آتش نشانی زمینی لندینگ ولو
 • شیرایستگاهی پست ولو
 • فوم آتش نشانی
 • نازل آتش نشانی
 • تجهیزات فوم آتش نشانی
 • تجهیزاتی متفرقه آتش نشانی

جهت خرید و اطلاع از تخفیفات و لیست قیمت تجهیزات آتش نشانی صنعتی و ساختمانی با ما 0216663840209124111251 تماس بگیرید.

تجهیزات آتش نشانی آریا کوپلینگ

شرکت آریا کوپلینگ در اواخر دهه هفتاد شروع به طراحی و تولید تجهیزات آتش نشانی نموده است

جعبه آتش نشانی

یکی از مهمترین و پرکاربردترین تجهیزات آتش نشانی جعبه آتش نشانی می باشد.جعبه های آتش نشانی در ابعاد و اندازه های متفاوت طراحی و تولید می شود .جعبه های آتش نشانی محل مناسبی برای نگهداری ابزارها و لوازم آتش نشانی می باشد. جعبه های آتش نشانی که در شرایط سخت مثل محوط های روباز یا اقلیم مهاجر مورد استفاده قرار می گیرند باید با کیفیت و استحکام بالایی ساخته شوند و همچنین استفاده از پوشش رنگ خاص با متریال ورق استیل برای ساخت جعبه آتش نشانی در محیطهای مهاجم با خطر خوردگی بالا استفاده شود.

 • جعبه آتش نشانی هوزریل
 • جعبه آتش نشانی فایبرگلاس

قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی

جعبه آتش نشانی فایبرگلاس

با توجه به اینکه مناطق ساحلی در شمال و جنوب کشور جزو مناطق مهاجم و اقلیم های خورنده می باشد، و وجود آب و هوای بسیار مرطوب و گرم ،بادهای شدید، سیکل های خیس شدن و خشک شدن با آب حاوی املاح ، غلظت بالای یون کلراید ،اختلاف دمای زیاد شب و روز و تماس با مشتقات نفتی مانند نفت خام و گازوئیل و بنزین که از مهمترین ویژگی های این مناطق می باشد که باعث تشدید خوردگی بیشتر می شود. با توجه به عوامل گفته شده استفاده از جعبه آتش نشانی فلزی در این مناطق توجیه فنی و اقتصادی مناسبی ندارد. جعبه آتش نشانی فایبرگلاس در این شرایط میتواند بهترین جایگزین برای جعبه های فلزی باشد.

لیست قیمت تجهیزات آتش نشانی

اسپرینکلر

یکی از موثرترین، ایمن ترین و ارزانترین تجهیزات اطفای حریق اسپرینکلر می باشد. اسپرینکلر به صورت اتوماتیک در مراحل اولیه آتش سوزی باعث مهار آتش می شود. اسپرینکلرها به د دسته تقسیم می شوند:

 • اسپرینکلر واکنش سریع
 • اسپرینکلر واکنش استاندارد

اسپرینکلر واکنش سریع در زمان خطر و در شرایط یکسان زودتر از اسپرینکلر استاندارد فعال می شود . و باتوجه به استانداردهای بین المللی NFPA نیز استفاده از اسپرینکلر واکنش سزیع در ساختمان های مسکونی ، تجاری و ادارای تاکید می شود.

با ما تماس بگیرید : 02166638402 – 09124111251

شیلنگ های آتش نشانی (Fire hose)

برای انتقال آب مورد نیاز از یک منبع به سمت محل آتش سوزی از شیلنگ آتش نشانی استفاده می کنند.این شیلنگ ها برای استفاده در شرایط فشار و دبی بالا می باشند ، به همین جهت باید دارای کیفیت و کارایی بالایی باشند.

شیلنگ ها آتش نشانی موجود در بازار به سه دسته تقسیم می شود.

شیلنگ نیمه سخت از جنس PVC :

از این شیلنگ براس ساخت هوزریل آتش نشانی استفاده می کنند.

شیلنگ آتش نشانی تخت (برزنتی) :

این نوع شیلنگ ها که مخصوص کاربردهای آتش نشانی است و در قرقره ها و هوزرک های با شیلنگ تاشونده یا برزنتی مورد استفاده قرار می گیرد و دارای یک لایه داخلی لاستیکی و لایه بیرونی از جنس نخ پرلون هستند.

شیلنگ اتش نشانی ضد اسید :

شیلنگ ضد اسید یکی ا زمقاوم ترین شیلنگ ها در آتش نشانی می باشد. و در آتش سوزی های وسیع کاربرد دارد.

لیست قیمت تجهیزات آتش نشانی

جهت دریافت قیمت شیلگ های آتش نشانی با شماره های 02166638402-09124111251 در تماس باشید.

قرقره آتش نشانی

یکی دیگر از ابزار مهم و کاربردی آتش نشانی قره قره آتش نشانی ،که در اطفای حریق کاربرد دارد. و کار اصلی آن تامین یک جایگاه مناسب برای شیلنگ های آتش نشانی می باشد. قرقره های آتش نشانی موجود در بازار به دو دسته تقسیم می شوند:

قرقره هوزریل با شلنگ نیمه سخت :

این نوع قرقره ها دارای سیستم آبرسانی داخلی می باشند. و

قرقره با شیلنگ تخت یا تاشونده

جهت دریافت لیست قیمت تجهیزات آتش نشانی با شماره های 02166638402-09124111251 تماس بگیرید.

همچنین میتوانید با عضویت در کانال تلگرامی ما از تخفیفات و قیمت قرقره های آتش نشانی و دیگر محصولات ما مطلع شوید.

هوزرک شیلنگ تاشونده (برزنتی)

هوزرک برای نگهداری شیلنگهای آتش نشانی تخت استفاده می شود.در هوزرک شیلنگ های آتش نشانی به صورت آویزان در آن قرار دارد به خاطر همین باعث خشک شدن سریع شیلنگ های آتش نشانی تخت می شود و از پوسیدگی لایه بیرونی آن جلوگیری می کند.

لیست قیمت تجهیزات آتش نشانی

نازل های آتش نشانی

نازل های آتش نشانی یکی از مهمترین و موثرترین تجهیزات آتش نشانی در عملیات اطفای حریق می باشد.نازل های آتش نشانی به دو نوع تقسیم میشوند:

بعضی از نازل ها در هوزریل آتش نشانی و جهت اتصال به انتهای شیلنگ نیمه سخت می باشد. و همراه یک دنباله به شیلنگهای نیمه سخت متصل می شوند.

بورس لوازم آتش نشانی

نوع دیگر نازل های آتش نشانی که مخصوص آتش نشانان حرفه ای می باشد که قطر و دبی آب بیشتری عبور دهندو به شیلنگهای تخت متصل می شوند.

 جهت دریافت قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی با شمارههای 0216663840209124111251 تماس بگیرید.

اتصالات آتش نشانی

اتصالات آتش نشانی یکی از لوازم ضروری آتش ننشانان برای اطفای حریق می باشد.داشتن اتصالات با کیفیت و بدون نشتی باعث سرعت در اطفای حریق می شود. اتصالات آتش نشانی موجود در بازار به دو گروه تقسیم می شوند:

 • اتصالات انگلیسی (BS) :
  • که تحت استاندارد انگلیس (BSI) می شودو برای فشارهای بالا طراحی می شود.
 • اتصالات آلمانی (Storz) :
  • که تحت استاندارد آلمان (DIN) تولید و ساخته می شود.

تفاوت مکانیزم اتصالات آتش نشانی

کوپلینگ انگلیسی از دو جزء نر و مادگی تشکیل شده که زبانه برنجی نقش اتصال و نگه داری این دو جزء را بر عهده دارد. ولی در اتصالات آلمانی هر دو جزء اتصال مشابه هم بوده و دارای زبانه های برای جفت شدن با همدیگر هستند.

با توجه به اینکه سرعت عمل ، ثانیه ها در عملیات اطفاء حریق برای نجات جان افراد مهم می باشد ،اتصال و برقراری سیستم آب رسانی آتش نشانی در کوتاهترین زمان هدف استفاده از هر دو اتصالات انگلیسی و آلمانی بوده و بسیار حیاتی می باشد.

جهت دریافت لیست قیمت تجهیزات آتش نشانی صنعتی و ساختمانی با 02166638402-09124111251 تماس بگیرید.

شیرهای آتش نشانی

شیرهای آتش نشانی کنترل جریان آب را بر عهده دارند.و برای کنترل جریان و قطع و وصل جربان از آن ها استفاده می شود.شیرهای آتش نشانی موجود در بازار در سه نوع می باشند به اختصار در مورد هر کدام توضیح کوتاهی می پردازیم.

جهت دریافت قیمت تجهیزات آتش نشانی صنعتی و ساختمانی با 0912411125102166638402 تماس بگیرید.

شیر فلکه آتش نشانی

از شیر فلکه آتش نشانی برای سیستم لوله کشی آتش نشانی استفاده می شود. شیر فلکه آتش نشانی به در دو نوع شیر فلک معمولی و شیر فلکه تنظیم فشار در بازار موجود می باشد.شیر فلکه آتش نشانی با برندهای مختلفی در بازار موجود می باشد از جمله برندهایی همچون :

شیر فلکه آتش نشانی سیم ایتالیا

شیر فلکه آتش نشانی کیز ایران

شیر فلکه آتش نشانی آریا کوپلینگ

شیر فشار شکن

شیر فشار شکن برای کنترل و تثبیت فشار در ابتدای سیستم لوله کشی آتش نشانی سیستم لوله کشی آتش نشانی مانند :

هوزرک ، هوزریل آتش نشانی و شیلنگ های تخت به کار برده می شود. شیر فشار شکن مخصوص کنترل و تثبیت فشار است ولی شیر فلکه قابلیت قطع و

وصل جریان را بر عهده دارند.

بورس لوازم آتش نشانی

شیر ایستاده آتش نشانی (هایدرانت)

در معابر شهری برای عملیات اطفای حریق زبا فشار و دبی بالا از شیر ایستاده آتش نشانی استفاد می کنند. هایدرانت ها به دو صورت سطحی و مدفون به کار برده می شوند.

قیمت تجهیزات آتش نشانی

بورس لوازم و تجهیزات آتش نشانی جهت خرید تجهیزات آتش نشانی با شماره های زیر در تماس باشید.

02166638402

09124111251

خاموش کننده آتش نشانی

یکی دیگر از ابزار آتش نشانی و اطفای حریق کپسول یا خاموش کننده آتش نشانی می باشد. در کشور ما خاموش کننده های پودری و خاموش کننده بر پایه گاز co2 از پرکاربردترین خاموش کننده ها می باشد.بعضی از خاموش کننده ها برای اطفای دو یا سه کلاس حریق به کار برده می شوند.

جهت خرید و اطلاع از لیست قیمت لوازم و تجهیزات آتش نشانی صنعتی و ساختمانی با 02166638402 یا 09124111251 تماس بگیرید و مچنین از طریق تلگرام و وات ساپ می توانید اقدام به تهیه ی پیش فاکتور نمایید

فروش لوازم آتش نشانی

استفاده از خاموش کننده ب موارد زیادی بستگی دارد .مثلا برای خاموش کردن آتش سوزی یک تابلوی نقاشی یا تابلوی برق نمی توانیم از خاموش کننده پودری استفاده کرد. چون باعث خرابی تابلوها و تجهیزات پس از اطفای حریق می شود.

خاموش کننده چند منظوره ABC یکی از خاموش کننده های آتش نشانی با کاربرد وسیع می باشد. این خاموش کننده هر سه کلاس حریق A ، B ، C را به نحو احسن اطفا کرده و از کیفیت و قدرت خاموش کنندگی بالایی برخوردار می باشد.

تجهیزات آتش نشانی تهران

جهت خرید تجهیزات آتش نشانی تهران می توانید با ما در تماس باشید.بورس لوله و اتصالات ایران فروشنده تجهیزات آتش نشانی تهران و در کل کشور می باشد . تحهیزات آتش نشانی در تهران که توسط فروشگاه به فروش میرسدعبارتند از:

 • شیرهای آتش نشانی
 • جعبه و هوزریل آتش نشانی
 • اتصالات آتش نشانی
 • نازل های آتش نشانی
 • کپسول های آتش نشانی
 • تجهیزات فوم آتش نشانی
 • مانیتورهای آب آتش نشانی
 • تجهیزات متفرقه آتش نشانی

لیست قیمت تجهیزات آتش نشانی

 • بورس لوازم آتش نشانی
 • تجهیزات آتش نشانی ساختمانی
 • فروش لوازم آتش نشانی
 • قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی
 • انواع تجهیزات آتش نشانی و اطفای حریق
 • تجهیزات آتش نشانی تهران
 • فروش لوازم آتش نشانی

2 دیدگاه

 • سلام
  ابعاد جعبه های آتش نشانی چند در چند می باشد و قیمت جعبه آتش نشانی با لوازم کامل چند در می آید .

  • سلام
   ابعاد جعبه های آتش نشانی 70 * 60 و 60 * 50 می باشد جهت دریافت لیست قیمت جعبه آتش نشانی و درصد تخفیفات با فروشگاه تماس بگیرید.
   02166638402
   09124111251

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *