لوله و اتصالات پلیکا

امروزه نقش لوله و اتصالات در صنعت ساختمانی و صنعتی  ، بسیار اهمیت دارد. یکی از انواع لوله و اتصالات پلیمری لوله و اتصالات پلیکا می باشد که کاربرد بسیار زیادی در سیتم لوله کشی آب و فاضلاب و کابل برق دارد . لوله ها از نظر جنس ، کاربرد و اتصالات با هم فرق می کنند . در این مقاله سعی می کنیم به بررسی  انواع لوله پلیکا ، اتصالات پلیکا و معرفی انواع برندهای لوله پلیکا و کاربرد و مزایای آن بپردازیم.

جنس لوله و اتصالات پلیکا از pvc می باشد که با نام لوله پلیکا یا لوله پی وی سی در بین مردم شناخته شده است.این لوله ها عمر بالا یی دارد و زنگ و پوسیده نمی شوند و به رنگ طوسی است و برای اتصال آن از چسب استفاده می کنند.

جهت اطلاع از لیست قیمت روز لوله پلیکا فاضلابی قوی ، نیمه قوی و معمولی یا فشار ضعیف با کارشناسان ما در بورس لوله و اتصالات ایران تماس بگیرید.

02166638402

09124111251

لوله و اتصالات پلیکا

براساس نوع

لوله پلیکا

لوله پلیکا

زانو 90 درجه پلیکا

زانو 90 درجه پلیکا

زانو 45 درجه پلیکا

زانو 45 درجه پلیکا

سه راهی مساوی 90 درجه پلیکا

سه راهی مساوی 90 درجه

سه راهی مساوی 45 درجه پلیکا

سه راهی 45 درجه پلیکا

سه راهی تبدیل 90 درجه پلیکا

سه راهی تبدیل 90 درجه پلیکا

سه راهی تبدیل 45 درجه پلیکا

سه راهی تبدیل 45 درجه پلیکا

انواع تبدیل پلیکا

انواع تبدیل پلیکا

انواع سیفون پلیکا

انواع سیفون پلیکا

دریچه بازدید پلیکا

دریچه بازدید پلیکا

کوپلینگ ترمزدار پلیکا

کوپلینگ ترمزدار پلیکا

درپوش پلیکا

درپوش پلیکا

سه راهی دریچه بازدید پلیکا

سه راهی دریچه بازدید پلیکا

زانو 30 درجه پلیکا

زانو 30 درجه پلیکا

زانو 30 درجه پلیکا

زانو 15 درجه پلیکا

زانو 15 درجه پلیکا

زانو 15 درجه پلیکا

انواع رابط پلیکا

انواع رابط پلیکا

بوشن پلیکا

بوشن پلیکا

تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلیکا

براساس برند

لوله و اتصالات پلیکا نانو پلیمر یاس

لوله و اتصالات پلیکا نانو پلیمر یاس

Plica pipes and fittings Golpayegan pipe

لوله و اتصالات پلیکا لوله گستر گلپایگان

لوله و اتصالات پلیکا پلیمر گلپایگان

لوله و اتصالات پلیکا پلیمر گلپایگان

قیمت لوله و اتصالات پلیکا

قیمت لوله پلیکا بر اساس ضخامت ، نوع کلاس فشاری آن از جمله قوی ، نیمه قوی و معمولی ، سایز لوله یا قطر لوله ، برند لوله و همچنین نوع پیاده سازی آن به صورت روکار یا مخفی باشد تاثیر می گذارد . قیمت لوله پلیکا به صورت شاخه های شش متری تعیین می شود.

با توجه به نوسانات بازار قیمت لوله پلیکا و مواد اولیه در حال تغییر می باشد . شما مشتریان عزیز می توانید برای استعلام قیمت لوله پلیکا با کارشناسان فروش ما 021666380209124111251 در تماس باشید .

قیمت و هزینه نصب پلیکا نسبت به پوش فیت پایین تر می باشد و برای مهار لوله پلیکا نسبت به پوش فیت از بست کمتری استفاده می کنند . لوله پلیکا از لحاظ وزنی جزو دسته لوله های کم وزن به شمار می رود و برای همین هزینه حمل و انتقال و انتقال آن نسبت به دیگر لوله ها کمتر است .

جهت خرید و اطلاع از تخفیفات و لیست قیمت به روز لوله پلیکا فاضلابی با شماره های 02166638402-09124111251 تماس حاصل نمایید.


انواع لوله و اتصالات پلیکا

لوله پلیکا

لوله پلیکا بر اساس کاربرد و موارد استفاده ، در شکل های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند به طور کلی می توان انواع لوله را به سه دسته تقسیم کنیم و در ادامه توضیح مختصری در مورد هر یک می دهیم با ما همراه باشید :

 • لوله پلیکا معمولی ( فشار ضعیف )
 • لوله پلیکا نیمه قوی (فشار متوسط )
 • لوله پلیکا فشار قوی

لوله پلیکا یا همان لوله پی وی سی PVC  فاضلابی و برق موجود در بازار با توجه به سایز و قطر با هم فرق دارند و از سایز کوچک به بزرگ و بر حسب اینچ ، میلی متر و سانتیمترموجود می باشند

سایز بندی لوله پلیکا فاضلابی به میلی متر

20 – 25 – 32 – 40 – 50 – 63 – 75 – 90 – 110  – 125 – 160 – 200 – 250 – 315 – 400

سایز بندی لوله پولیکا فاضلابی به اینچ

2/1 – 4/3 – 1 – 4/11 – 2/11 – 2 – 2/21 – 3 – 4 – 5 – 6 – 8 – 10 – 12 – 14

سایز بندی لوله پلیکا فاضلابی به سانتی متر

2 – 5/2 – 3 – 4 – 5 – 6 – 7 – 8 – 9 – 10 – 12 – 16 یا 15 – 20 – 25 – 30 – 40

برای اطلاع از لیست قیمت به روز لوله پلیکا پی وی سی PVC با نمایندگان فروش ما 02166638402-09124111251 تماس بگیرید.


کاربرد لوله پلیکا

لوله پلیکا معمولی یا فشار ضعیف

لوله های  متداول موجود در بازار دارای استاندارد ، دارای مقاومت ضعیفی هستد از این نوع می باشند. از لوله پلیکا معمولی بیشتر برای تهویه ساختمان ، لوله کشی سطحی که به تحمل فشار بالایی ندارد استفاده می کنند. مقاومت پایین این لوله ها نسبت به سایر لوله پلیکا و همچنین نداشتن عایق خوب در برابر صدا ، قیمت پایین و ارزانی سبت به دیگر لوله ها دارند.

جخت دریافت قیمت لوله پلیکا ارزان معمولی یا فشار ضعیف با کارشناسان ما 02166638402-09124111251  تماس بگیرید.

لوله پلیکا نیمه قوی یا فشار متوسط

لوله پلیکا نیمه قوی نوعی دیگر از لوله های پلیکا می باشند که فشار بیشتری را نسبت به لوله پلیکا معمولی تحمل می نمایند و برای سیستم لوله کشی فاضلاب بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.و همچنین برای عایق لوله های برق در سیستم برق کشی ساختمان ا آن استفاده می شود. و از پر مصرف و کاربردی ترین نوع لوله های پلیکا می باشد.

دریافت بروزترین قیمت لوله پلیکا نیمه قوی و در صد تخفیفات لوله و اتصالات پلیکا با ما تماس بگیرید. 02166638402-09124111251

لوله پلیکا فشار قوی

لوله پلیکا فشار قوی از بادوام ترین و مستحکم ترین نوع لوله پلیکا می باشد و فشار و ضربه بیشتری نسبت به دیگر لوله پلیکاها تحمل می کند و برای همین برای انتقال سیالات در فواصل طولانی ، فاضلاب شهری ، لوله کشی صنعتی که حجم انتقال سیالات بالا می باشد از آن استفاده می کنند. برای عایق و روکش دیگر لوله های پلیکا از لوله پلیکا فشار قوی استفاه می کنند که این کار باعث می شود لوله ها در برابر فشار و صدمات آسیب پذیرمی باشند.

موارد کاربرد لوله واتصالات هر روز بیشتر می شود و برای سهولت اتصال تمام اجزا لوله ، هنگام نصب ، نیازی به رنگ در قسمت روی لوله نخواهد بود .وزن سبک و مقاومت بالای این نوع لوله نسبت به یگر لوله ها باعث افزایش کارایی این لوله ها شده است.

برای زهکش محصول ،فاضلاب ، زباله ، خطوط خدمات آب ، آبیاری ، مجرا و تاسیسات صنعتی مختلف کاربرد دارد و می توان به صورت دفنی روی زمین یا غیر دفنی در ساختمان به کار گرفته شود.

جهت دریافت پیش فاکتور و لیست قیمت لوله پلیکا فشار قوی از طریق وات ساب یا تلگرام با شماره 09124111251 در تماس باشید .

کاربرد لوله و اتصالات پلیکا بر اساس رنگ

 • سفید ، آبی و خاکستری تیره برای لوله کشی آب سرد
 • سفید برای DWV و بعضی از موارد کم فشار
 • سبز برای خدمات فاضلاب
 • خاکستری تیره برای کاربردهای تحت فشار صنعتی

اتصالات پلیکا

لوله پلیکا نیز مانند دیگر لوله ها با توجه به کاربردی که دارند نیاز به اتصالات دارد که به عنوان اتصالات پلیکا شناخته می شوند. اتصالات پلیکا برای هدایت و تسهیل در سیستم لوله کشی و بهینه نمودن سیستم از آن استفاده می شود تا بنواند کارایی بهتری داشته باشد. در زیر به مهم ترین و کاربردی ترین نوع اتصالات پلیکا اشاره می کنیم :

 • زانو 90 درجه پلیکا
 • زانو 45 درج پلیکا
 • سه راهی 45 درجه پلیکا
 • سه راهی 90 درجه پلیکا
 • درپوش مسدود کننده پلیکا
 • تبدیل پلیکا
 • سیفون
 • کوپلینگ
 • و…….

 

 • زانو

پکی از محصولات پرکاربرد در سیستم لوله کشی زانو پلیکا می باشد که در درجه های مختلف تولید و به بازار عرضه می شود . زانو پلیکا در زاویه ی 30 ، 45 ، 90 ، 15 تولید می شود که پرکاربردترین آن زانو پلیکا 45 و 90 درجه اتصالات پلیکا می باشد . برای تغییر مسیر و زاویه دادن به لوله در هنگام لوله کشی استفاده می شود.

 • سه راهی

سه راهی پلیکا یکی دیگر از اتصالات پلیکا که برای انشعاب گیری یا تغییر مسیر لوله پلیکا به کار می رود. سه راهی پلیکا در دو زاویه ی 45 و 90 درجه که پرکاربرد هستند در بازار موجود می باشد.

 • سه راهی تبدیل

سه راهی تبدیل که باعث تغییر مسیر یا انشعاب گیری در مسیر لوله پلیکا می شود و همچنین امکان تغییر لوله پلیکا را فراهم می کند.

 • بوشن

بوشن پلیکا نوع دیگری از اتصالات پلیکا از جنس UPVC می باشد که بیستر در سیستم لوله کشی مصرف می شود که در اتصال دو لوله به یکدیگر کاربرد دارد . بوشن پلیکا به شکل استوانه می باشد با دو سرمادگی و در دو مدل تخت و ترمزدار تولید می شود . بوشن تخت برای تعمیرات شکستگی و جایگزین لوله جدید و بوشن ترمزدار بیشتر برای اتصال لوله پلیکا بدون حرارت کاربرد دارد . بوشن پلیکا دارای انواعی مختلفی از جمله بوشن تبدیل پلیکا ، بوشن دو سردنده و بوشن یک سر چسبی می باشد.

 • سیفون

نوع دیگر اتصالات پلیکا سیفون پلیکا می باشد که از جنس UPVC می باشد و برای سیستم لوله کشی کاربرد دارد . سیفون پلیکا از برگشتن بوی بد ، جانوران موذی و فاضلاب از درون شبکه فاضلاب به داخل ساختمان جلوگیری می کند . سیفون پلیکا دارای انواع مختلفی هستند از جمله سیفون پلیکا پایه دار ، سیفون با دریچه بازدید و سیفون کامل می باشد . سیفون پلیکا را بیشتر در خروجی راه آب ، حمام ، سرویس بهداشتی و اشپزخانه می باشد .

 • سه راه خم

یکی دیگر از اتصالات پلیکا سه راه خم می باشد و به دلیل حذف نقاط مرده درون آن سبب کاهش سر و صدای ناشی از عبور فاضلاب و باعث حرکت آسان در فاضلاب می شود. سه راهی خم در زاویه 5/87 درجه می باشد .سه راه خم 5/87 درجه زاویه ی بازتری تسبت به اتصالات 90 درجه پلیکا دارد از همین رو باعث به وجود آمدن یک شیب جهت حرکت فاضلاب درون لوله و اتصالات پلیکا می شود که از انسداد لوله واتصالات در اثر رسوب فاضلاب جلوگیری می کند .

 • درپوش

جهت مسدود کردن انتهای لوله پلیکا و جلوگیری از ورود اشیاء یا مصالح ساختمانی به درون شبکه از درپوش پلیکا استفاده می کنند.

 • سه راه دریچه بازدید

نوعی دیگر از اتصالات پلیکا سه راه دریچه بازدید می باشد که در مواقع گرفتگی لوله ، سیفون ، زانو و…… برای تمیز کردن و رفع گرفتگی بدون نیاز به خراب نمودن ساختمان به کار می برند. دریچه بازدید را در پایین ترین نقطه هر لوله فاضلاب قائم در سر زانو و سه راه ، موقع اتصال لوله فرعی به لوله اصلی ، و تغییر مسیر ، در لوله اصلی فاضلاب ساختمان که  از دیوار خارجی عبور می کند باید به تعداد کافی نصب نمود.

شما مشتریا عزیز می توانید برای دریافت تخفیفات و قیمت لوله پلیکا ارزان معمولی ، نیمه فوی و فشار قوی با فروشگاه بورس لوله و اتصالات ایران در تماس باشید.

02166638402

09124111251


مزایای لوله و اتصالات پلیکا

لوله پلیکا دارای مقاومت بالا و عدم خراب شدن در زمان طولانی یکی از مهمترین ویژگیهای این نوع لوله واتصالات می باشد و همچنین صنعت آب و فاضلاب وابسته به لوله پلیکا می باشد.

 • مقاوم در برابر خوردگی و مواد شیمیایی
 • مقاومت بالا نسبت به دیگر لوله ها
 • عدم تغییر در رنگ و طعم آب
 • مقاوم در برابر زنگ زدگی
 • سبک و کم وزن بودن لوله
 • حمل و نقل آسان و به صرفه
 • قیمت مناسب و مقرون به صرفه
 • انعطاف پذیری بالا

از دیگر مزایای لوله و اتصالات پلیکا این است که از نظر محیط زیست سالم و دارای عمر طولانی می باشد و نصب و راه اندازی آن آسان و مقرون به صرفه می باشد و همچنین می توان به اتصالات در سیستم لوله کشی فاضلاب ، پوش فیت ، پلی اتیلن چدن و جلگیری از ریزش مصالح ساختمانی به داخل لوله و سیفون اشاره کرد .

لوله پلیکا یا همان لوله پی وی سی PVC  فاضلابی و برق موجود در بازار با توجه به سایز و قطر با هم فرق دارند و از سایز کوچک به بزرگ و بر حسب اینچ ، میلی متر و سانتیمترموجود می باشند


انواع برندهای لوله و اتصالات پلیکا

لوله و اتصالات پلیکا نانو پلیمر یاس

لوله و اتصالات پلیکا لوله گستر گلپایگان

لوله و اتصالات پلیکا گلپایگان


برای استعلام قیمت و تخفیفات  و همچنین دریافت پیش فاکنور لوله و اتصالات پلیکا با کارشناسان فروش ما در بورس لوله و اتصالات ایران تماس بگیرید، تا کمترین زمان پیش فاکتور برای شما ارسال شود . شما مشتریان عزیز می توانید خرید خود را هم به صورت حضوری و هم به صورت اینترنتی انجام دهید.

شماره تماس : 0216663840209124111251

تهیه ی پیش فاکتور و استعلام قیمت در تلگرام و وات ساب 09124111251

ساعت کار فرو شگاه :

روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 7 و روزهای پنجشنبه از ساعت 8 الی 2


آدرس : تهران ، بازار آهن شاد آباد ، مجتمع تجاری 17 شهریور ، بلوک B / د طبقه اول ، پلاک 158

تلفن : 02166638402

موبایل : 09124111251