لیست قیمت شیرآلات برنجی

دریافت لیست قیمت شیرآلات برنجی با بهترین قیمت و در صد تخفیف جهت اطلاع از شرایط خرید قیمت شیرآلات برنجی 1401با برندهای مختلف کیز ایران ، سیم ایتالیا ، کیتز ژاپن و… می توانید با ☎ 02166638402 تماس بگیرید . و یا برای تهیه پیش فاکتور لیست اقلام مورد نظر خود را از طریق واتساب یا تلگرام 📲09124111251 ارسال نمایید. جهت مشاهده بروز لیست قیمت انواع شیرآلات برنجی بر روی آیتم مورد نظر کلیک کنید .

جهت مشاهده محصولات فروشگاه بورس لوله و اتصالات و لیست قیمت انواع شیرآلات برنجی  کلیک کنید

شیرآلات برنجی

بر اساس نوع

شیر فلکه کشویی برنجی

شیر فلکه کشویی برنجی

شیر یکطرفه خودکار برنجی

شیر خودکار یکطرفه برنجی

شیر صافی برنجی

شیر صافی برنجی

شیر سوزنی برنجی (کف فلزی )

شیر سوزنی برنجی ( کف فلزی )

شیر آتش نشانی برنجی

شیر آتش نشانی برنجی

شیر پیسوار برنجی

شیر پیسوار برنجی

شیر گازی برنجی _ بال ولو

شیر گازی برنجی _ بال ولو

شیر فشار شکن برنجی _ چک ولو

شیر فشار شکن برنجی _ چک ولو

شیر بالانس برنجی

شیر بالانس برنجی

شیر شلنگی برنجی

شیر شلنگی برنجی

شیر ماشین لباسشویی

شیر ماشین لباسشویی

شیر مینی والو برنجی

شیر مینی والو برنجی

تولید کنندگان شیرآلات برنجی

براساس برند

شیرآلات کیز ایران

شیرآلات کیز ایران

 

شیرآلات سیم ایتالیا

شیرآلات سیم ایتالیا

شیرآلات کیتز ژاپن

شیرآلات کیتز ژاپن

شیر گازی امین شیر

شیر گازی امین شیر

شیر برنجی سام

شیر برنجی سام

شیرآلات سامین

شیرآلات سامین


شیرآلات برنجی چیست و کاربرد انواع شیرآلات برنجی

شیرآلات برنجی( Brass Valva) به عنوان یکی از پرمصرف ترین شیرآلات صنعتی در سیستم موتورخانه می باشد که باعث قطع و وصل جریان ، تنظیم جریان و … به کار گرفته می شود . شیرآلات با توجه به جنس و نوع و کاربرد آن به دسته های مختلف تقسیم بندی می شود . اتصال شیرآلات برنجی به صورت دنده ای و بیشتر شیرهای برنجی به صورت توپیچ رزوه ای می باشد و دارای استاندارد NPT می باشد . این نوع شیرآلات در سیستم پاپینگ موتورخانه ها و ساختمان ها بیشترین کاربرد را دارند و استفاده درست و به جا باعث می شود عمر سیستم پایپینگ و موتورخانه بیشتر شود .

شیرآلات برنجی به عنوان پرکاربردترین شیرآلات در صنایع مختلف گاز ، نفت ، پتروشیمی ، تاسیسات ساختمانی ، سیستم های تهویه مطبوع ، لوله کشی آب سرد و گرم و …. می باشد.شیرآلات برنجی از آلیاژ فاقد سرب ساخته و همین امر باعث کیفیت بالای آن می باشد. برای آببندی و عدم نشتی محل رزوه های شیرآلات برنجی از اقلامی همچون نوار تفلون ، تفلن مایع ، کنف و …. استفاده می کنند. علاوه بر این شیرآلات برنجی در خطوط گالوانیزه کاربرد دارد و بوسیله سردنده جوشی به خطوط جوش متصل می شوند و از مهره ماسوره گالوانیزه برای سهولت نصب و راه اندازی و خروج شیرآلات برنجی برای نصب به کار گرفته می شود.


قیمت شیرآلات برنجی

قیمت شیرآلات برنجی مناسب و مقرون به صرفه می باشد . ولی با توجه به نوسانات بازار قیمت شیرهای برنجی متغیر می باشد . قیمت شیرآلات برنجی تحت تاثیر عوامل مختلفی همچون برند ، ساخت داخل یا خارج کشور و رعایت استاندارد با هم فرق می کند . جهت استعلام قیمت به روز شیرآلات برنجی با برندهای نظیر کیز ایران ، کیتزژاپن ، سیم ایتالیا ، امین شیر ، سامین ، سام و …. با همکاران ما در فروشگاه بورس لوله و اتصالات ایران تماس بگیرید تا بتوانید بهترین خرید را انجام دهید . قیمت شیرآلات برنجی


خرید شیرآلات برنجی

خرید شیرآلات در هر نوع دارای اهمیت ویژه ای می باشد . در خرید شیرآلات باید توجه کنیم که این نوع تجهیزات در چه مکانی به کار می رود و در چه سایزی مورد نیاز می باشد . برای کنترل لوله های آب گرم شیر ، شیرهای برنجی بدلیل مقاومت در برابر گرما گزینه مناسبی می باشند و همچنین اگر برای پروژه خاصی نیاز داریم اندازه و شکل قطعات مهم می باشد خرید شیرآلات برنجی گزینه مناسبتری می باشد . اگر قصد خرید انواع شیرآلات برنجی با برندهای مطرح در بازار دارید می توانید با همکاران ما در فروشگاه بورس لوله و اتصالات ایران تماس بگیرید.


انواع شیرآلات برنجی

 • شیر دروازه ای
 • شیر یکطرفه دریچه ای
 • شیر کروی
 • شیر پروانه ای
 • شیر کاهش فشار
 • شیر اطمینان
 • شیر یکطرفه

انواع شیرآلات برنجی پرمصرف

 • شیر فلکه برنجی
 • شیر سوزنی برنجی
 • شیر صافی برنجی
 • شیر یکطرفه برنجی
 • شیر گازی برنجی

انواع برندهای شیرآلات برنجی

شیرآلات برنجی موجود در بازار ایران

 • شیرآلات برنجی کیز ایران
 • شیرآلات برنجی سیم ایتالیا
 • شیرآلات برنجی کیتز ژاپن
 • شیر آلات برنجی سامین

مشخصات شیرآلات برنجی

 • شیرهای برنجی از آلیاژ بدون سرب تولید می شوند
 • شیرهای برنجی با توجه به کاربرد در فشارهای 10 بار تا 40 بار می باشد
 • شیرهای برنجی دارای سایز 4/1 تا 6 اینچ تولید می شوند
 • شیرآلات برنجی بر اساس استاندارد و الزامات بازرسی ISIRI 4047 و ISIRI 3664 تولید می شود

کاربرد شیرآلات برنجی

شیرآلات برنجی در مصارف صنعتی و خانگی کاربرد فراوانی دارند از جمله در سیستم های لوله کشی بیمارستان ، مدارس ، هتل ها ، سیستم های پنوماتیک کاربرد دارد . شیرآلات برنجی بیشتر در سیستم پایپینگ موتورخانه مجتمع و ساختمان ها استفاده می شود .

اگر قصد دارید برای کنترل و تنظیم انتقال لوله های آب گرم شیر بخرید، شیرآلات برنجی به دلیل آلیاژ به کار رفته در آن ها در برابر گرما مقاوم می باشند و گزینه مناسبی برای خرید محسوب می باشد.


شیر گازی برنجی

شیرگازی برنجی برای قطع و وصل شیرآلات با توجه به نوع برای سیال آب و گاز استفاده می شود . شیرآلات گازی برنجی دارای آببندی بالایی می باشند.

مزایای شیرآلات گازی برنجی

 • مقاوم در برابر خوردگی و زنگ نمی زنند
 • طول عمر و دوام بسیار بالا نسبت به دیگر شیرآلات
 • نصب آسان در سیستم لوله کشی
 • وزن پایین شیرآلات برنجی نسبت به دیگر شیر های صنعتی
 • مقاوم در برابر دمای بالا ، آتش و حریق
 • دارای ساختار و جوشکاری ساده
 • قیمت مناسبنسبت به سایر شیرآلات

نحوه ی اتصال شیرآلات گازی برنجی

شیرآلات برنجی به صورت دنده ای به هم متصل می شوند و به همراه اتصالات دنده ای در سیستم لوله کشی استفاده می شوند و برای آبندی و عدم نشتی از محل رزوه های شیرآلات برنجی از اقلامی همچون نوار تفلون ، کنف ، تفلن مایع و …. استفاده می کنند .


انواع شیرآلات برنج و کاربرد شیرآلات

شیرآلات برنجی بر اساس نوع و کاربرد در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود در ادامه به برخی از آن ها و کاربردشان اشاره می کنیم با ما همراه باشید :

شیر فلکه کشویی برنجی

شیر فلکه کشویی برنجی جهت کنترل جریان کاربرد دارد.شیر کشویی برنجی دارای تنوع بالایی می باشد و در لوله کشی تاسیسات ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد . جنس شیر فلکه از آلیاژ برنج می باشد و در مصارف پر فشار به کار گرفته می شود . و دارای استاندارد ISIRI 3664 می باشند.

شیر یکطرفه برنجی

شیر یکطرفه برنجی برای ممانعت از جریان برگشتی مایعات و سیالات در لوله استفاده می شود . علاوه بر این در صنایع پتروشیمی نیز برای جهت عدم برگشت گاز کاربرد دارد. ساختار آن به صورت دنده ای می باشد و می توان به صورت افقی و عمودی آن را نصب نمود . میزان تحمل شیریکطرفه برنجی تا حدود 20Bar میباشد.

شیر فشارشکن برنجی

برای جلوگیری از ایجاد فشار زیاد در سیستم او ثابت نگه داشتن فشار در خروجی از شیر فشار شکن برنجی استفاده می کنند. و برای کاهش فشار آب ورودی به شبکه طراحی شده اند .شیر های فشار شکن در دو نوع مکانیکی و پایلوت می باشد . شیر فشار شکن پایلوت دار با تنظیم فشار بر روی پیلوت شیر فشار شکن فشار خروجی به صورت اتواتیک کاهش یافته و ثابت می ماند و تغییرات دبی و فشار در ورودی شیر تاثیری در فشار خروجی شیر ندارد.از مزیت های شیر فشار شکن برنجی می توان به طراحی ساده ، هزینه تولیدکم و کاهش نشتی خارجی اشاره کرد.

شیر سوزنی برنجی 

برای تنظیم و قطع و وصل جریان از شیر سوزنی برنجی استفاده می کنند. عملکرد اصلی شیر سوزنی تنظیم جریان می باشد .

شیر صافی برنجی 

برای فیلتراسیون سیال خط شیر صافی برنجی کاربرد دارد. شیر صافی برنجی عملیات تصفیه سیال را قبل از ورود به مناطقی که به ذرات معلق حساس هستند را انجام می دهند.

شیر گازی برنجی

شیر گازی برنجی برای قطع و وصل جریان گاز استفاده می شود. و شیر گازی برنجی دارای آببندی بالایی می باشد. اتصال شیرهای گازی برنجی به صورت رزوه ای می باشد . در بازار برخی آن را با نام شیر دسته گازی می شناسند . برای کنترل گاز در این نوع شیرها از یک جسم توپی که به شفت متصل می باشد استفاده می کنند

شیر پروانه ای

شیر پروانه ای برای توقف ، تنظیم و راه اندازی جریان استفاده می شود . شیر پروانه ای به سرعت باز و بسته می شود و این شیر ها به گیربکس مجهز می باشند . وزن کم ، قیمت مناسب و هزینه تعمیر و نگهداری پایین شیر پروانه ای از مزیت آن به شمار می رود .

شیر شلنگی برنجی

برای باز و بسته کردن جریان در محوط های باز از شیر شلنگی برنجی استفاده می کنند.

شیر پیسوار برنجی

 شیر پیسوار برای کنترل و تنظیم فشار جریان آب و سرد و گرم کاربرد دارد.

شیر آتش نشانی برنجی

برای برداشت آب در موقع حریق و آتش سوزی از شیر آتش نشانی برنجی استفاده می کنند.

شیر بالانس برنجی

جهت همسان سازی فشار آب در شبکه لوله کشی از شیر بالانس برنجی استفاده می کنند. 

شیر دروازه ای

شیرهای گیت یا دروازه ای برنجی یکی از رایج ترین نوع شیرآلات برنجی می باشد که برای بالا و پایین آوردن یک دروازه داخلی با استفاده از دسته یا دستگیره در قسمت بالای شیر قرار دارد و جریان آب را کنترل و تنظیم می کند . نکته مهم در استفاده از شیرهای دروازه ای ای می باشد که هرگز نباید برای کنترل حجم جریان از آن استفاده کرد زیرا باعث از بین رفتن شیر می شود.

شیر اطمینان

شیر اطمینان برنجی با عبور دادن سیال تحت فشار از یک مسیر فشار موجود در سیستم را کاهش می دهد . طراحی این شیرها به گونه ای می باشد که در یک فشار از قبل تعیین شده عمل کنند و از مخزنهای تحت فشار و سایر تجهیزت سیستم که در معرض فشار هستند محافظت کند.

شیرآلات برنجی چیست ؟

شیرآلات برنجی به عنوان یکی از پرکاربردترین نوع شیرآلات در صنعت می باشد . شیرآلات صنعتی با توجه به جنس بدنه به دسته های مختلف تقسیم می شود در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم


انواع شیرآلات صنعتی

 • شیرآلات برنجی
 • شیرآلات چدنی
 • شیرآلات فولادی
 • شیرآلات استیل