لرزه گیرها یکی از تجهیزات ضروری در خطوط لوله می باشند که بدون آن تحمل اتصالات پایین می آید . برای کاهش لرزش و ارتعاش و عدم استهلاک زودرس خط لوله از لرزه گیر استفاده می کنند . که با تابت نگه داشتن تجهیزات در قسمتهای مختلف لوله و نیروهای واردشده بر اثر انبساط و انتقباض لوله باعث کاهش لرزش بوجود امده در اثر کم وزیاد شدن فشار داخل لوله ها می شود و یا کل لرزش ها را قطع می کند . لیست قیمت انواع لرزه گیر

جهت خرید و لیست قیمت انواع لرزه گیر با کارشناسان فروش ما در بورس لوله و اتصالات ایران 02166638402 – 09124111251  تماس بگیرید.

جهت مشاهده محصولات فروشگاه بورس لوله و اتصالات و لیست قیمت لرزه گیر  کلیک کنید.

لرزه گیر

لرزه گیر لاستیکی

لرزه گیر لاستیکی

لرزه گیر لاستیکی

لرزه گیر آکاردئونی

لرزه گیر آکاردئونی

لرزه گیر آکاردئونی


لیست قیمت انواع لرزه گیر

جهت دریافت بروزترین لیست قیمت انواع لرزه گیر صنعتی و ساخمانی با کارشناسان فروش ما در تماس باشید شما می توانید جهت مشاهده بروزترین قیمت لوله و اتصالات و انواع لرزه گیر لاستیکی و آکاردئونی عضو کانال تلگرامی ما شوید و همچنین با ارسال پیام به شماره 09124111251 در تلگرام یا وات ساب و درخواست پیش فاکتور همکاران ما در کمترین زمان و مناسبترین قیمت برای شما پیش فاکتور و لیست قیمت ارسال می نمایند . لرزه گیر ساختمانی


فروش اینترنتی انواع لرزه گیر

بورس لوله و اتصالات ایران فروشنده انواع لرزه گیر لاستیکی و آکاردئونی در سایز های مختلف به صورت حضوری و اینترتی می باشد  جهت دریافت لیست قیمت انواع لرزه گیرها صنعتی و ساختمانی به صورت اینترنتی اقلام خود را از طریق تلگرام و وات ساب به شماره 09124111251 ارسال نمایید تا همکاران ما در کمترین زمان لیست قیمت و پیش فاکتور اقلام مورد نیاز شما را ارسال نمایند . دریافت لیست قیمت و مشخصات لرزه گیر ساختمانی ، لرزه گیر صنعتی و همچنین جهت خرید حضوری با مراجعه به بازار لوله و اتصالات تهران می توانید اقدام به خرید نمایید.


بیشتر بخوانید : لوله و اتصالات پلیمری


لرزه گیر چیست

یکی از مهمترین و ضروری ترین تجهیزات دینامیکی لرزه گیر می باشد که برخی آن را با نام ضد ارتعاش نیز می شناسند . که برای جلوگیری از لرزش و ارتعاش روی خطوط لوله به کار گرفته می شود . لرزه گیر های ساختمانی در دو نوع ساده و پیچیده تولید می شوند . که در صنعت لوله کشی کاربرد دارد و  کار اصلی آن جلوگیری از لرزش های بوجود آمده در خطوط لوله کشی می باشد که می توان با ثابت نگه داشتن شیرآلات صنعتی در قسمت های مختلف خطوط لوله کشی با لرزه گیر انجام داد .

لیست قیمت انواع لرزه گیر


لیست قیمت انواع لرزه گیر
لیست قیمت انواع لرزه گیر و مشخصات فنی

کاربر لرزه گیر در صنایع مختلف

لرزه گیرها از نظر جنس ، سایز و ساختار تشکیل دهنده بدنه مختلف تولید می شوند و باعث کاهش لرزش در صنایع مختلفی از جمله :

 • صنایع شیمیایی
 • صنایع دریایی
 • نفت ، گاز ، پتروشیمی
 • فولاد
 • صنایع دارویی
 • سانتریفیوژه ها
 • نیروو گاههای بخار
 • تاسیسات ساختمانی
 • صنایع ذوب آهن

مشخصات و لیست قیمت انواع لرزه گیر


بیشتر بخوانید : لوله و اتصالات پلیکا


معرفی انواع لرزه گیر و کاربرد آن

انواع لرزه گیر از نظر جنس

لرزه گیرها در دو نوع لرزه گیر فلزی و غیر فلزی تقسیم میشوند . لرزه گیر فلزی با نام لرزه گیر آکاردئونی و لرزه گیر غیرفلزی با نام لرزه گیرلاستیکی شناخته شده اند و لرزه گیرلاستیکی یا غیرفلزی از پرکاربردترین نوع لرزه گیر به شمار می روند. از لرزه گیرهای لاستیکی  برای مهار ارتعاش و لرزش و از اتصال آکاردئونی برای مهار انبساط و انقباض لوله ناشی از تغییرات آن استفاده می کنند .

 • لرزه گیر فلزی ( آکاردئونی )
 • لرزه گیر غیر فلزی ( لاستیکی)
فروش انواع لرزه گیر و کاربرد آن
معرفی و فروش انواع لرزه گیر و کاربرد آن

لرزه گیرهای فلزی یا اتصال آکاردئونی

 یکی از لرزه گیرهای صنعتی می باشد که جنس بدنه آن از فلز و آلیاژهای مختلف می باشد و همین باعث مقاومت بیشتر لرزه گیر آکاردئونی نسبت به لرزه گیر لاستیکی (غیرفلزی) می شود .  اتصال آکاردئونی برای مهار انبساط و انتقباض ناشی از تغییرات دما و سیال استفاده می شود . لرزه گیر آکاردئونی دارای دو نوع مهار دار و بدون میله مهار تولید و به بازار عرضه می شود . لیست قیمت انواع لرزه گیر

لرزه گیرهای فلزی باعث کاهش لرزش و ارتعاشات صنعتی ، دما و فشار می شوند . لرزه گیرهای فلزی با دفع فشار و ارتعاشات باعث می شود از شکستن لوله ها و خسارات ناشی در صنایع جلوگیری نماید . بیشتر در خطوط نفت و گاز کاربرد دارند . لرزه گیر دنده ای بیشتر در موتورخانه ها  کاربرد دارد و باعث قابلیت مهار ارتعاش لوله گالوانیزه می شود .


لزره گیر فلزی یا لرزه گیر لاستیکی 

که ساختار بدنه آن از لاستیک و فلز می باشد .  که برای مهار ارتعاش در دو جهت عمودی و افقی به کار گرفته می شود  و با توجه به دما و فشار و میزان خورندگی  تقسیم می شود لرزه گیرهای لاستیکی نسبت به لرزه گیر آکاردئونی دما و فشار پایینی را تحمل می کنند و حداکثر دما در این نوع لرزه گیر 90 درجه سانتی گراد و حداکثر فشار 16 بار را تحمل می کند . لرزه گیر لاستیکی بیشتر در پمپ ها کاربرد دارد و نحوه اتصال آن به صورت فلنج می باشد . لیست قیمت انواع لرزه گیر


بیشتر بخوانید : اتصالات فلزی


دسته بندی لرزه گیر ها بر اساس دما و فشار

 • رنگ قرمز مناسب دمای 90 درجه سانتی گراد و فشار 10 بار
 • رنگ آبی منسب دمای 60 درجه سانتی گراد و فشار 10 بار
 • رنگ آبی مناسب دمای 60 درجه سانتی گراد و فشار 16 بار
 • رنگ آبی – قرمز مناسب دمای 90 دره سانتی گراد و فشار 16 بار

نحوه ی اتصال لرزه گیر

اتصال لرز گیرهای فلزی (لرزه گیر آکاردئونی ) به صورت جوشی ، فلنجی و دنده ای می باشد . مزیت اتصال لرزه گیر به صورت فلنج باعث می شود زمان استهلاک قطعه براحتی تعویض شود ولی در لرزه گیر جوشی امکان این نیست .

نحوه اتصال لرزه گیرلاستیکی متفاوت می باشد و برای راحتی کار از فلنج برای اتصال استفاده می کنند .


بیشتر بخوانید : لوله فلزی


راه اندازی و نصب لرزه گیر در لوله کشی

 • با توجه به فشار ، دما و ترکیبات شیمیایی لرزه گیر مناسب انتخاب کنیم .
 • لرزه گیرهای لاستیکی تحمل وزن خط لوله را ندارند . باید با توجه به وزن لوله از ان استاده کنیم .
 • تراز نبودن دو سر آن باعث افزایش تنش برشی و کاهش عمر آن می شود .
 • سوراخ های فلنج لرزه گیر باید مناسب با فلنج خط لوله باشد .
 • عدم استفاده از واشر در پیچ فلنج باعث بروز نشتی می شود.
 • درنزدیکی لرزه گیرهای لاستیکی نباید جوشکاری انجام داد .
 • سطح فلنج خط لوله باید صاف باشد و در غیر اینصورت نباید از 16/1 بیشتر باشد .

بیشتر بخوانید : اتصالات سیاه درزدار


برای استعلام قیمت و تخفیفات و همچنین دریافت پیش فاکتور و خرید اینترنتی انواع لرزه گیر با کارشناسان فروش ما در بورس لوله و اتصالات ایران تماس بگیرید، تا در کمترین زمان پیش فاکتور برای شما ارسال شود . شما مشتریان عزیز می توانید خرید خود را هم به صورت حضوری و هم به صورت اینترنتی انجام دهید.

شماره تماس : 02166638402 – 09124111251

تهیه ی پیش فاکتور و استعلام قیمت در تلگرام و وات ساب 09124111251

ساعت کار فرو شگاه :

روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 7 و روزهای پنجشنبه از ساعت 8 الی 2


آدرس : تهران ، بازار آهن شاد آباد ، مجتمع تجاری 17 شهریور ، بلوک B / د طبقه اول ، پلاک 158

تلفن : 02166638402

موبایل : 09124111251