لیست قیمت شیرآلات کنترلی

دریافت لیست قیمت شیرآلات کنترلی با بهترین قیمت و در صد تخفیف جهت اطلاع از شرایط خرید قیمت شیرآلات کنترلی 1401با برندهای مختلف وگ ایران بی همتا  ، شیرآلات کنترلی RBM و… می توانید با ☎ 02166638402 تماس بگیرید . و یا برای تهیه پیش فاکتور لیست اقلام مورد نظر خود را از طریق واتساب یا تلگرام 📲09124111251 ارسال نمایید. جهت مشاهده بروز لیست قیمت انواع شیرآلات کنترلی بر روی آیتم مورد نظر کلیک کنید .

جهت مشاهده محصولات فروشگاه بورس لوله و اتصالات و لیست قیمت انواع شیرآلات کنترلی  کلیک کنید

شیرآلات کنترلی

براساس نوع

شیر اطمینان

شیر اطمینان

شیر فشارشکن کنترلی

شیر فشارشکن کنترلی

شیر هواگیری

شیر هواگیری

تولیدکنندگان  شیرآلات کنترلی

براساس برند

شیرآلات وگ ایران بی همتا

وگ ایران بی همتا

شیرآلات کنترلی RBM

شیرآلات کنترلی RBM


شیرآلات کنترلی چیست ؟

شیرآلات کنترلی علاوه بر شیرآلات چدنی ، شیرآلات برنجی ، شیرآلات فولادی یکی دیگر از انواع شیرآلات صنعتی می باشند این نوع شیرآلات در سیستم کنترلی کاربرد دارند و برای کنترل فشار ، دما و دبی یا ارتفاع مایعات به کار گرفته می شوند که با فرمان گرفتن از کنترل باز یا بسته می شوند و انسان دخالت مستقیمی در آن ندارد و باز و بسته کردن شیر به صورت پنومانیکی یا هیدرولیکی و الکتریکی و با ورودی 4 تا 20 میلی آمپر انجام می شود . شیرآلات صنعتی شیر کنترلی


قیمت شیرآلات کنترلی

قیمت شیرآلات کنترلی صنعتی تحت تاثیر عوامل مختلفی می باشد . یکی از عواملی که بر روی قیمت آن تاثیر می گذارد رنج فشار کاری آن PN 16 , PN20  و سایز آن که از سایز 1/2 تا 6 اینچ در بازار موجود می باشد علاوه بر این برند ، تولید داخل و خارج ، جنس ، ضمانت و گارانتی و کیفیت از عواملی می باشد که بر قیمت شیرآلات کنترلی تاثیر می گذارد با توجه به نوسانات بازار و تغییر لیست قیمت شیرآلات کنترلی جهت خرید شیرآلات صنعتی کنترلی با فروشگاه بورس لوله و اتصالات ایران واقع در بازار آهن شادآباد تهران در تماس باشید .

02166638402

02166630197


کاربرد شیرآلات کنترلی صنعتی

 • قطع و وصل جریان
 • کنترل و تنظیم جریان سیالات ( آب ، گاز )
 • تنظیم جریان با باز و بسته کردن شیر در طول خط لوله
 • شیرآلات کنترلی برای کنترل دما ، فشار و سطح مایع در صنعت نفت و گاز کاربرد دارد .

انواع شیرآلات کنترلی

شیر آطمینان

شیر اطمینان ، شیر ایمنی یا سیفتی ولو نیز به آن گفته می شود یکی از انواع شیرهای کنترلی با هدف جلوگیری از فشار بیشتر از حد روی مخازن تحت فشار مورد استفاده قرار می گیرد . شیراطمینان به صورت مستقیم روی خط نصب و با بالا رفتن فشار وارد مل می شود و با باز شدن دریچه بخشی از سیال از جریان خارج  باعث کاهش فشار می شود .

شیر فشار شکن کنترلی

شیر فشار شکن کنترلی نوعی دیگر از شیرهای کنترلی می باشد که باعث کاهش فشار ورودی سیال می شود و در خروجی شیر کنترل تا فشار خروجی کمتر از فشار ورودی باشد . شیر فشار شکن کنترلی برای کنترل فشار زیاد آب در برج های مرتفع ، شبکه گسترده انتقال سیالات ، مخازن بزرگ صنعتی کاربرد دارد . شیر فشار شکن به صورت اتوماتیک فشار زیاد و متغیر ورودی را به فشار کم وثابت خروجی تبدیل می کند .

شیر هواگیری

شیر هواگیری یا تخلیه هوا در سیستم لوله کشی انتقال آب و بخار داغ کاربرد دارد و احتمال آسیب های احتمالی را کاهش می دهد .


تولیدکنندگان شیرهای کنترلی

وگ ایران بی همتا
شیرهای کنترلی RBM


خرید شیرآلات کنترلی

درخرید شیرآلات کنترلی باید به کیفیت محصول توجه کنیم برخی از افراد هنگام خرید تنها به قیمت آن توجه می کند و باعث خرید شیرهای کنترلی بی کیفیت خریداری کنند این کار به کل اشتباه می باشد . شیرآلات باکیفیت دارای طول عمر بیشتری می باشد و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد نکته دگر در خرید شیرهای کنترلی کمک گرفتن از افراد متخصص می باشد. مشخصات فنی و ویژگی های هر محصول می تواند در خرید بهتر شما کمک کند از همین رو کارشناسان فروش بورس لوله و اتصالات ایران آماده پاسخگیی به سوالات شما می باشند جهت دریافت راهنمایی و خرید با فروشگاه در تماس باشد . 09124111251 خرید شیرآلات صنعتی شیر کنترلی


مشخصات اجزای شیرهای کنترلی

 • جریان عبوری که باید کنترل شود
 • یک سنسسور برای اندازه گیری جریانات
 • یک کنترل برای ارسال سیگنال های محاسبه شده به اکچویتور
 • اکچویتور یا عملگر برای اجرای فرمان های کنترل بر روی ولو
 • شیر برای کنترل جریان

مزایای شیرکنترلی

 • کاهش و تنظیم فشار
 • جلوگیری از بازگشت جریان
 • تنظیم کنترل و کاهش جریان
 • راه اندازی ، توقف وهدایت جریان

انواع شیر کنترلی از لحاظ حرکتی

شیر های کنترلی به صورت کلی به دو دسته شیر کنترلی با حرکت چرخشی و شیر کنترلی با حرکت خطی تقسیم می شود :

شیر کنترلی با حرکت چرخشی

شیر کنترلی با حرکت چرخشی شامل شیر توپی ، شیر پروانه ای و شیر سماوری می باشد .

شیر کنترلی با حرکت خطی

شیر کنترلی با حرکت خطی شامل شیر دروازه ای و شیر کروی می باشد


انواع مختلف شیرآلات صنعتی شیر کنترلی

شیرآلات صنعتی شیر کنترلی در صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی کاربرد دارد و دارای انواع مختلفی می باشد در ادامه هر کدام را توضیح می دهیم :

انواع شیرآلات کنتترلی و کاربرد

 • شیرآلات کنترلی زاویه ای
 • شیرآلات کنترلی گلوب
 • شیرآلاتکنترل چرخشی
 • شیرآلات کنترلی دیافراگم
 • شیرآلات کنترلی سوپاپ های هوادار
 • شیرآلات کنترلی شیرهای استوانه ای کشویی
 • شیرآلات کنترلی دریچه ای پیستون زاویه ای

شیرآلات کنترلی زاویه ای

شیرآلات کنترلی زاویه ای یکی از انواع شیرآلات صنعتی می باشد که به صورت دستی کار می کند و برای تنظیم جریان سیال در لوله استفاده می شود . وقتی نتوانیم از شیرآلات معمولی بدلیل دمای بالا ، ویسکوزیته بالا استفاده کرد از شیرآلات زاویه ای کنترلی استفاده می کنند این شیرآلات در محیط های انفجاری کاربرد دارند .


شیرآلات کنترلی گلوب

شیرآلات کنترلی گلوب یکی از پرکاربردترین شیرآلات صنعتی در صنایع پتروشیمی ، نفت ، گاز ، آب و فاضلاب می باشد و در خطوط انتقال سیالات مایع ، گازو سیالات حامل ذرات معلق جامد استفاده می کنند .شیرآلات کنترلی گلوب دارای یک بدنه کروی شکل می باشند که بهدلیل گرد بودن آن به گلوب معروف می باشند و برای تنظیم جریان خط لوله استفاده می شود . شیر گلوب دارای دریچه می باشد که دارای دیسک متحرک یا پلاگین برای بستن شیر دارد.


شیرآلات کنترلی چرخشی

شیرآلات کنترلی چرخشی یا شیرهای پروانه ‌ای  که دارای دریچه‌ های دوار از دو شاخه عرضی می باشند و چرخش دارند، امکان تنظیم جریان گازها یا مایعات وجود دارد. شیرآلات چرخشی در موتورهای بخار و بنزین و در کوره‌ های صنعتی کاربر دارند و سرعت عمل این نوع شیرها بسیار بالا می باشد .


شیرآلات کنترلی دیافراگم

شیرآلات کنترلی دیافراگم یا شیر پرده ‌ای دارای سه بخش بدنه، دیافراگم، سرپوش دیافراگم می باشد. دیافراگمی که دریچه را می ‌بندد، بالای یک زین قرار دارد. این طرح می ‌تواند شامل محرک ‌های پنوماتیک، الکتریکی، هیدرولیک یا حتی دستی باشد. دریچه‌ هایی با دو بدنه پورت به عنوان دریچه‌ های دو طرفه شناخته می ‌شوند، بدنه‌ هایی که دارای سه درگاه هستند، دریچه‌ های ۳/۲ یا T نامیده می‌ شوند. بدنه‌ هایی که بیش از سه پورت دارند، شیرهای بلوک نامیده می ‌شوند.


شیرآلات کنترلی سوپاپ‌ های هوادار

شیرآلات کنترلی سوپاپ های هوادار برای تولید حرکات خطی یا دایره ای از فشار هوا استفاده می کنند . و به کمک بیستون یا دیافراگم این کار انجام می شود . شیرآلات سوپاپ های هوادار به صورت دریچه های دو طرفه ، سه طرفه و چهار طرفه تولید و به بازار عرضه می شوند .


شیرآلات کنترلی شیرهای استوانه ای کشویی

شیرآلات کنترلی شیرهای استوانه ای کشویی در موتورهای بخار برای کنترل بخار موجود در موتور کاربرد دارند علاوه بر این برای انتشار گازهای خروجی نیز استفاده می شود . کار آن به این صورت می باشد که از یک طرف به سمت دیگر می چرخند و با کنترل سایر قطعات متحرک برای کنترل بخار و اگزوز حرکت می کنند. و برای کنترل میزان مصرف بنزین خودروها نیز کاربرد دارد .


شیرآلات کنترلی دریچه های بیستون زاویه ای

شیرآلات کنترلی دریچه های بیستون زاویه ای به کمک محرک پنوماتیک کنترل می شوند . شیرآلات دریچه ای بیستون زاویه ای دارای یک محرک بیستون می باشند که برای تهیه حرکات خطی برای بلند کردن مهره به کار گرفته می شود . این نوع شیرالات برای برنامه هایی که دارای سرعت و درجه حرارت بالا می باشد کاربرد دارد .

با توجه به نوسانات بازار برای اطلاع از درصد تخفیفات و لیست قیمت انواع شیرآلات کنترلی با نمایندگان فروش ما دربورس لوله و اتصالات ایران تماس باشید.

می توانید برای اطلاع از شرایط فروش با شماره 02166638402 تماس بگیرید.

 و همچنین جهت دریافت لیست قیمت شیرآلات صنعتی شیر کنترلی و تهیه ی پیش فاکتور اقلام مورد نیاز خود را به با شماره  09124111251 در واتساب یا تلگرام ارسال نمائید.

02166638402

02166630197

09124111251